Czytnik kreskowy jak dobrać idealny do swojego sklepu?

Czytnik kodów kreskowych w obecnym momencie zrobił się niezwykle powszechnym urządzeniem. Służy on do zapisywania informacji z kodów kreskowych. Jest on zazwyczaj wykorzystywany w supermarketach, markach, bibliotekach, lecz też w gospodarstwie domowym. Czytniki kodów kreskowych w zależności czy są zasilane możemy podzielić na na przewodowe lub bez kabla. Natomiast czytanie danych możliwe jest na 2 rodzaje:

  • diodowe – w tym przypadku narzędzie wykorzystuje światło LED. Aby kod kresowy został odczytany powinno się przyłożyć go jak najbliżej skanera. Wiele pań uważa, to za dużą minus i woli zakupić bardziej nowoczesny czytniki kodów kreskowych w magazynach. Ich przewagą jest na pewno mała cena i odporna konstrukcja.
  • laserowe – jak sama nazwa wskazuje wykorzystuje się tutaj laserowej wiązki światła, która pada na kod kreskowy, a wtedy przekształcana jest na sygnał elektroniczny. Niewątpliwą zaletą jest tutaj możliwościowy czytania kodów kreskowych z sporych odległości i pod różnym kątem.

Czytniki kodów kreskowych w magazynach mogą być też jedno jak i wielokierunkowe. Są one zawsze bardziej podatny na uszkodzenia.
Czytnik kodów kreskowych przewodowy lub bezprzewodowy jaki kupić? Wszystko tu zależy w jakim środowisku pracujemy. Jeżeli funkcjonujemy w sklepie czytnik kreskowy potrafi być przewodowy. Nie będzie on przeszkadzał nam pracy, bo i tak przecież cały czas jest przy kasie. Możemy je spotkać w kasach samoobsługowych. Czytniki kodów kreskowych stacjonarne.

Wykorzystywane są często w marketach przy kasach. Należy przesunąć po nich produkt, aby kod kreskowy został prawidłowo zeskanowany. Bezprzewodowy czytniki kodów kreskowych w magazynach jest chyba najbardziej rozpowszechniony i w wielu dziedzinach niezastąpiony. Działa on na zasadzie połączenia bluetooth. Ma dobrze wyprofilowaną rączkę pod którą znajduje się intuicyjny guzik. Są one kosztowniejsze ale o wiele bardziej efektywne od czytników przewodowych. Bardzo atrakcyjnym wyjściem jest czytnik kreskowy https://aidc.com.pl/czytniki-kodow/3 pierścieniowy lub nakładowy. Poświęcony jest on zasadniczo dla pań, które muszą mieć dwie ręce wolne, a trzymanie dodatkowo czytnika wydłuża czas pracy. Więc taki czytnik kodów kreskowych świetnie sprawdzą się w składach. najlepiej zaawansowane czytniki kodów kreskowych to właśnie przemysłowe. Są one solidne i odporne na małe temperatury. Potrafią zeskanować kody kreskowe, które są brudne lub w niewielki oświetleniu. Jeżeli chcemy zakupić czytnik kreskowy winniśmy zadać sobie pytanie jak często będziemy go używać. Jeśli pracownik musi przemieszczać się po biurze winien posiadać oczywiście czytnik bezprzewodowy. Jednak tu powinno się zwrócić uwagę na częstość zaczytywania kodów kreskowych. Skanowanie rzadkie, pozwala nam na zachowanie dłuższej żywotności baterii lub akumulatora. W przypadku zaczytywania ciągłego i bez kabla będziemy musieli uważać na zużycie baterii, albo zawsze posiadać zapasowe. Zatem w tym przypadku świetnym wyborem będzie kupno czytników kodów kreskowych z akumulatorem zapasowym. Czytniki kodów kreskowych w magazynach a przesyłanie danych. Zasadniczo są dwa rodzaje:

  • USB i PS2 – podłączenie czytnika pod port USB lub PS2 do laptopa i zapisanie danych.
  • Odczytu informacji z interfejsem RS232 – musimy posiadać dedykowaną aplikację, która pozwala odczyt. Jest ona dodawana do zestawu przez producenta.
|